دانلود پایان نامه

 

معروفه که زنان ژاپنی بدنایی لاغر، بدون چربی و سالم دارن. با اینکه به طور حتم ژنتیک در این قضیه نقش داره، اما بسیاری ادعا می کنن رسمِ صبحگاهی اونا در این بین بی اثر نیس. به طور خلاصه، بیشتر زنان ژاپنی بی معطلی بعد از بیدار شدن از خواب، آب می خورن.

این رسمِ صبحگاهی که الان در فرهنگ ژاپنی ریشه ی عمیقی پیدا کرده، واقعا یه جور آب درمانی حساب می شه که فواید اون از نظر علمی واسه درمان بعضی مریضیای بدن به اثبات رسیده. از اونجا که ژاپن برخلاف خیلی از کشورهای غربی اون اونقدر با مشکل چاقی و دیابت روبه رو نیس، شاید بد نباشه واسه داشتن زندگی سالم نکاتی از سبک زندگی اونا بیاموزیم.

 

اگه می خواید با فواید نوشیدن آب به شکل تصویری آشنا شید نگاهی به ویدیوی زیر بندازین.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نیس.

به چه دلیل نوشیدن آب تا این اندازه مهمه؟

با توجه به اینکه آب ٪۷۰ بدن رو تشکیل می ده پس، واسه سرحال و سرپا نگه داشتن بدن جهت انجام درست کارا بهش نیاز داریم. زمانی که آب مورد نیاز بدن به قدر کافی تأمین نشه نتایج دراز مدت و کوتاه یه مدت واسه سلامتی به دنبال داره.

نرسیدن آب کافی به بدن در دراز مدت ممکنه به رماتیسم مفصلی، میگرن، گلودرد، ورم مخاط روده بزرگ، سوءِهاضمه، فشارخون بالا، چاقی، بواسیر (مریضی مقعدی)، سرطان سینه، سل ریوی، سنگ کلیه، سینوزیت و سرطان رحم منجر شه. نوشیدن آب بعد از بیدار شدن و درزمان روز، به بدن کمک می کنه از این مریضیا دور بمونه.

چیجوری آب درمانی کنیم؟

آب درمانی روشی اثبات شده واسه درمان مشکلات بدن، مشکلات قاعدگی و ناراحتیای طولانی چشمیه. ، بعد از دنبال کردن آب درمانی شما در تموم طول روز احساس سرزندگی و سلامتی دارین.

  • بی معطلی بعد از بیدار شدن از خواب و قبل از مسواک زدن، چار مرتبه حدود ۱۶۰ میلی لیتر آب بخورین و بعد از اون به مدت ۴۵ دقیقه چیزی نخورید.
  • اگه نمی تونین چار لیوان آب رو با شکم خالی بخورین می تونین با یک لیوان یا هر مقداری که می تونین این کار رو شروع کنین. بعد کم کم میزان آب رو تا مقدار مطلوب ۶۴۰ میلی لیتر زیاد کنین.
  • درزمان روز، کمه کم نیم ساعت قبل از وعدهای غذایی (صبحانه، ناهار و شام) آب بخورین اما، تا دو ساعت بعد از صرف این وعدهای غذایی از نوشیدن آب پرهیز کنین.

نتایج چه زمانی خود رو نشون میدن؟

دیابت یا فشار خون بالا: ۳۰ روز

یبوست و نا آرومی معده: ۱۰ روز

سل: ۹۰ روز

فواید اصلی نوشیدن آب بعد از بیدار شدن

۱. کمک به دفع سموم از بدن

نوشیدن آب به طور طبیعی باعث حرکات روده می شه. شب هنگام که بدن مشغول بازسازی خوده، سعی در دفع سموم داره. زمانی که صبح ناشتا آب بخورین با دفع سموم مضر، بدنی سالم و سرحال دارین. نوشیدن مقدار زیادی آب به تولید سلولای عضلانی و سلولای خونی جدید کمک می کنه.

۲. سوخت و ساز رو افزایش می ده

نوشیدن ناشتای آب سوخت و ساز شما رو کمه کم تا ٪۲۴ افزایش می ده. واسه همین این کار واسه افرادی که از رژیمای سخت غذایی پیروی می کنن بسیار مهمه. متابولیسم تقویت شده به معنای یک سیستم گوارشی بهتره. اگه هضم سریع تری داشته باشین آسون تر می تونین رژیم غذایی خود رو ادامه بدین. نوشیدن ناشتای آب با تمیز کردن روده ی بزرگ، امکان جذب بهتر مواد مغذی رو جفت و جور می کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   نمونه سوالات مصاحبه های شغلی و جواب هایی که باید به اونا داد "

۳. به کاهش وزن کمک می کنه

وقتی صبحا با شکم خالی آب می خورین، با دفع سموم به بهتر شدن گوارش خود کمک می کنین و احساس گرسنگی کمتری دارین. کمتر گرسنه میشید و هوس شما واسه غذا خوردن فروکش می کنه. واسه همین نوشیدن آب از اضافه وزن به دلیل پُرخوری جلوگیری می کنه.

۴. سوزش سردل و سوءِهاضمه رو آرامش می ده

سوءِهاضمه به دلیل افزایش اسیدیته ی معده (ترش شدن) ایجاد می شه. زمانی که این اسید به طرف مری بالا میاد احساس سوزش می کنین. اما وقتی صبحا ناشتا آب می خورین این مشکل با فرستاده شدن اسید به پایین و رقیق شدن اون حل می شه. این کار معده رو واسه صبحانه ای که قراره بخورین آماده می کنه.

۵. رنگ چهره و درخشندگی پوست رو بهبود می ده

کم آبی باعث بروز چین و چروک پیش از موعد و ایجاد منافذ عمیق در پوست می شه. در یک مطالعه مشخص شد نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب به شکل ناشتا با افزایش جریان خون به پوست باعث درخشندگی اون می شه. نوشیدن بیشتر آب در طول روز موجب دفع سموم می شه که درخشندگی پوست رو داره.

۶. کمک می کنه موهای براق، صاف و سالم داشته باشین

کم آبی می تونه اثر جدی بر رشد مو داشته باشه. نوشیدن آب زیاد موهای شما رو از درون تقویت می کنه. آب یک چهارم وزن تار مو رو تشکیل می ده. کمبود آب می تونه باعث شکنندگی و نازکی مو شه. شما باید هر روز آب بیشتری بخورین اما، نوشیدن آب به شکل ناشتا به بهترین شکل می تونه کیفیت موهاتون رو زیاد کنه.

۷. از سنگ کلیه و عفونت مثانه جلوگیری می کنه

نوشیدن ناشتای آب واسه جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و عفونت مثانه مهمه. این یک واقعیته که نوشیدن آب با شکم خالی موجب رقیق شدن اسیدی می شه که مسبب اصلی سنگ کلیه س. هر چه آب بیشتری بخورین (البته تا حد مجاز واسه سلامتی)، از شکلای مختلف بیشتری از سنگ کلیه و عفونت مثانه به دلیل سموم در امان هستین.

۸. سیستم ایمنی بدن رو تقویت می کنه

نوشیدن آب بعد از بیدار شدن از خواب به تعادل و تخلیه سموم سیستم لنفاوی کمک می کنه که آخرش به تقویت سیستم ایمنی منجر میشه. سیستم ایمنی تقویت شده، از شما در برابر شکلای مختلف مختلف مریضیا محافظت می کنه، پس کمتر مریض میشید.

همونجوریکه می ببینن فواید زیادی واسه نوشیدن آب بی معطلی بعد از بیدار شدن هست. بدون شک این راه آسون ترین کاریه که می تونین واسه ایجاد تغییری مثبت در سبک زندگی تون بکنین بدون اینکه پولی خرج کنین.

پول-نام-تصویر

منبع : lifehack

 


دسته‌ها: آموزشی