صدای پای بهار، خواب و خیال خزان رو بر می آشوبد و بوی بیداری و حرکت بهار، عالم رو فرا میگیره. نسیم از خواب بلند میشه. خاک، تکون می خوره و آزادی جون تازه ای میگیره. نبض باغچه می تپد و درختان به تولدی دوباره فراخوانده می شن. زمین، بار سنگین خود رو وامی نهد و آسمون، خورشید درخشانش رو ارزانی زمین می کنه … و بهار میاد. در مقاله حاضر به بررسی راه دیجیتال مارکتینگ از ۹۶ تا ۹۷ می پردازیم.

دیجیتال

در سالی که گذشت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین دچار تحولات گسترده و بزرگی شد. بازوای دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارا پر رنگ تر ظاهر شدن. نقش این بازوا و کانالای ارتباطی در بهبود فروش شرکتا، کار و کاسبیا و کسب و کارا به شکلی بود که گرایش به این وسیله در طول سال ۹۶ به طور زیادی زیاد شد. راه دیجیتال مارکتینگ از ۹۶ تا ۹۷ تغییرات بسیاری کرده و می کنه که در ادامه اشاره می شه.

ایمیل مارکتینگ، به کار گیری شبکه های اجتماعی، بهینه سازی سایت (سئو)، تبلیغات کلیکی و … از جمله مواردی بود که موفقیت کسب و کارا رو رقم می زد. در طول سالی که گذشت روش هدف دارای مختلفی در دیجیتال مارکتینگ در پیش گرفته شد که اراده کردن براساس داده، شخصی سازی کردن، تبلیغات غیر مستقیم، روش هدف دارای موبایلی از اون جمله بودن. کلا تغییر دیجیتال، از راه نوآوری در مدل کسب‎و‎کار، ارتقای فرایندهای اصلی سازمان و جذاب‎سازی بیشتر تجربه مشتری صورت قبول کرد.

اراده کردن

اما، سال ۹۷ واسه دیجیتال مارکتینگ، براساس گفته کارشناسان و صاحب نظران، سالی پر از پیشرفت و گسترده شدنه. پیشرفت روشای هدف دار موبایل مارکتینگ به شکلی میشه که حتی گوگل واسه رتبه بندی سایتا به سرعت بارگذاری صفحات سایت در موبایل نمره میده. در سال جدید پیش بینی می شه که مردم به خریدای اینترنتی اطمینان بیشتری پیدا کنن، مشکلات تغییر دیجیتال از بین میرن تا کاربران خریدهای مطمئن تر و راحت تری داشته باشن، تردیدها و نهضتای ضد ماشینی شدن، مشکلاتی هستن که مدتهاس در مقابل پیشرفت دیجیتال قرارگرفته ان. نمی تونیم توابع دیجیتال رو که گامیه منطقی به طرف بهره وری بیشتر، ندیده بگیریم. Big Data گسترده می شه و ظرفیت فناوری در برابر اینجور مسائل پیچیده دنیای دیجیتال افزایش پیدا می کنه و هم اینکه به دنبال پیشرفت دنیای دیجیتال برنده ها گسترش پیدا می کنن که شناخته شدن اونا رو به دنبال داره.

موبایل

جامعه ای که نسبت به دنیای دیجیتال آگاه تر باشه، اونو بیشتر درک می کنه. قدرت انتخابا بیشتر می شن و در نتیجه، مردم تمایل بیشتری بر تعامل با برنده هایی رو دارن که علمای به درد بخور، به روز، مناسب و دلسوزانه رو ارائه میدن.

امیده که در سالی که پیش روست، بتونیم در دنیای دیجیتال قدمای بزرگی ورداریم.

نوروز باستانی و فرارسیدن سال ۱۳۹۷ هجری شمسی بر شما همراهان همیشگی مبارک.