لیبل چاپی عاغقفب

 

چاپ لیبل چاپی  یک روش چاپی گسترده است که تصاویر و متن های دقیق و باکیفیت و با تعاریف تمیز تولید می کند. این فرآیند به دلیل سهولت استفاده، سرعت سریع و کارایی کلی محبوب است.

 

در مورد چاپ حرارتی دو فناوری مختلف وجود دارد: انتقال حرارتی مستقیم و انتقال حرارتی. دانستن تفاوت ها بسیار مهم است زیرا هر کدام مزایا و معایب خاص خود را برای چاپ و همچنین درجات مختلف کاربرد دارند.

 

بیایید نگاهی بیندازیم و ببینیم که هر روش چه چیزی را ارائه می دهد تا بدانید که آیا انتقال مستقیم حرارتی یا حرارتی برای شما مناسب است یا خیر.

 

یک چاپگر صنعتی، رومیزی و سیار با برچسب‌ها و روبان‌های حرارتی قرار دارد

حرارتی مستقیم

چاپ حرارتی مستقیم (DT) از کاغذهای حساس به حرارت استفاده می کند که جوهر درون مواد برچسب جاسازی شده است. هنگامی که این کاغذ با دمای داغ هد چاپ تماس پیدا می کند، قبل از سرد شدن سریع رنگ آن تغییر می کند و متن یا تصویر مورد نظر را پشت سر می گذارد.

 

استفاده از چاپ حرارتی مستقیم آسان تر است زیرا نیازی به جوهر، تونر یا روبان ندارد. این به معنای عرضه کمتر و هزینه های نگهداری کمتر است. حرارت مستقیم یک انتخاب همه کاره است زیرا می توان از آن در چاپگرهای صنعتی، رومیزی و موبایل استفاده کرد.

 

از آنجایی که از مواد حساس به حرارت استفاده می کند، برچسب های حرارتی مستقیم ماندگاری طولانی ندارند و معمولاً حدود شش تا هشت ماه طول می کشد. آنها تمایل دارند به راحتی خراشیده شوند و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید یا دمای بالا باعث می شود چاپ سریعتر محو شود.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.