ساخت سردخانه دو مداره چیست ؟ 2022

ساخت سردخانه دو مداره چیست ؟
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

با کاهش فشار کندانسور فقط به اندازه چند کیلو پاسکال، کار توربین و بازده نیروگاه افزایش و جریان بخار بزرگتر میشود.

هر چند در این برجها مقداری انتقال حرارت محسوس از آب هوا وجود دارد ولی تقریبا اثر خنک کنندگی تماما از تبخیر قسمتی از آب اسپری شونده در برج حاصل می گردد و حرارت لازم برای تبخیر قسمت تبخیر شونده آب از جرم آب باقی مانده دربرج تامین می شود و درجه حرارت جرم آب باقی مانده کاهش می یابد.

کولر گازی اسپلیت یا دیواری به دلیل کمپرسور بیرون از اتاق خود، از کم صداترین گزینهها برای اتاق است. یکی از نقاط ویژه این کولر گازی داشتن چرخ برای حمل کردن آن است.

ولی مقاومت و قدرت در برابر گرما یکی از مزایای مهم کمپرسورهای پیستونی می باشد. نوع کلاس آب و هوایی در کولرگازی به چه معناست؟

کندانسورها (condensers) نوعی مبدل حرارتی هستند که در آنها حرارت بخار داغ به یک سیال دیگر همانند هوا یا آب منتقل و در اثر آن بخار ابتدا تا دمای اشباع سرد و سپس به مایع تبدیل میشود.

خریداران ابتدا به قیمت کولرهای گازی توجه میکنند و سپس به میزان مصرف انرژی، اما گاهی به علت کمبود بودجه راضی به خرید محصول با درجه مصرف انرژی B نیز می شوند.

5- حفظ محیط زیست – تولید برق در ساعات شبانه به علت بازده بیشتر نیروگاههادر شب، بر اساس آمار های موجود، دارای حدود 30% آلودگی کمتر نسبت به تولید برق در ساعات روزمی باشد.

کولر گازی پرتابل(قابل حمل) هم مانند کولر گازی پنجره ای تمام قطعات را درون خود جای داده و یک پارچه است و علت نام گذاری این کولرها این است که قابل حمل هستند و به دیوار یا سقف متصل نمی شوند، و در برخی موارد چرخ دار هستند که جا به جایی آنها را آسان ترمی کند.

تفاوت داکت اسپلیت با کولر گازی در چیست؟ 5. در صورتیکه در آشپزخانه کولر گازی کار می کند برای محاسبه، با همان شرایط آفتابگیر اعمال می گردد.

همچنین مقاله تست خازن کولر گازی ، آموزش جوشکاری لوله مسی کولر گازی ، دانلود جزوه رایگان چیلر، آموزش تعمیر برد کولر گازی را میتوانید به صورت رایگان مطالعه نمائید.

کلیه دستگاه های نو برای یکبار اجرت نصب آنها رایگان است اما در بار دوم و یا نصب مجدد اجرت نصب جداگانه بوده و اجرت نصب مجدد در حدود ۶۰ تا ۹۰هزار تومان برای اسپلیت دیواری است.نکته: برخی مارک ها علاوه بر اجرت نصب رایگان دارای ۵ متر و عایق رایگان هستند اما نه همه شرکت.

منظور از نصب رایگان در کولرگازی اسپلیت چیست؟ استفاده از کولرهای گازی، در هزینههای برق مصرفی چه تاثیری دارد؟ گاز فریون ۲۲، به دلیل اینکه مخرب لایه ازون بوده و به محیط زیست ما انسانها صدما می زند تولید آن از سالیان قبل در جهان به تدریج در حال انقراض است به طوری دستگاه تهویه مطبوع جدید از سال ۲۰۱۵ میلادی تولید نخواهد شد اما تولید گاز ۲۲ تا سال ۲۰۵۰ میلادی برای دستگاه های قدیمی تامین خواهد شد.دلیل ارزانی کولرهای با گاز ۲۲ در همین است و مورد مهم تر راندمان پایین این دستگاه ها در مصرف برق در مقایسه با کولرهای گاز۴۱۰ است.

انتقال حرارت عالی و ایده آل در کندانسور موجب حذف تلفات انرژی ناشی از رسوب میگردد که هزینه قبوض برق کاهش مییابد.

کابل برق اصلی یا برق تغدیه در اصل کابلی است که اتصال کولرگازی را به شبکه برق شهر و کنتور برق وصل می کند و در بعضی مدل ها این کابل از سمت پانل داخلی و در بعضی مدل ها از سمت کندانسور(کمپرسور) اجرا می شود.کابل برق تغذیه ۲ رشته و معمولا نمره ۲.۵ یا بیشتر بسته به متراژ و ظرفیت دستگاه است و اگر ارت در ساختمان باشد این کابل ۳ رشته است.

این مطلب از سری مقالات آموزش تعمیرات کولر گازی می باشد که توسط تیم فنی آموزشگاه دانش تاسیسات تهیه و ارائه گردیده است.

تنها نکتهای که باید به آن توجه کنید این است که باید با توجه به ابعاد، کولر گازی پنجرهای را خریداری کنید.

تعداد و مجموع هوادهی بادبزن ها بر اساس محاسبات دقیق و مطابق با شرایط اقلیمی ایران انتخاب گردیده اند که مهمترین مزیت آنها صرفه جویی در مصرف کمتر انرژی،استهلاک کمتر و عمر طولانی الکتروفن ها می باشد.

در بازار وجود دارند و همگی به طور میانگین ۴۰ درصد صرفه جویی انرژی دارند. اما کولرهای نوع T3 برای مناظق گرمسیری مانند استان های خوزستان، هرمزگان و بوشهر و بعضا” شهرهای سیستان و بلوچستان کاربرد دارند چرا که این کولرها تا دمای ۵۲ درجه سانتی گراد قابلیت کارکرد داشته و حتی برخی سازنده دستگاه هایی تولید کرده اند که در دمای ۵۵ و یا ۶۰ درجه سانتی گراد بدون مشکل کار می کند.

صفحه پلیت ها دارای کاربرد دو منظوره می باشند یعنی از قابلیت خنک سازی و هم اینکه گرم کنندگی برخوردار هستند، برای مثال در زمان استفاده در صنایع غذایی به عنوان خنک کننده عمل می کنند و باعث استرلیزه و هموژنیزه شدن شیر می شوند و بدون تغییر در کیفیت شیر آن را پاستوریزه می کنند، اما در صنایع دیگر مانند صنایع شیمیایی به عنوان گرم کننده عمل می کنند.

پاسخ : به دلیل اینکه در مناطق حاره ای یا تروپیکال حداقل ظرفیت کولرگازی باید ۱۲۰۰۰بی تی یو باشد لذا کمپرسور ۷۰۰۰ و ۹۰۰۰ بی تی یو نوع مناطق معتدل است.اما از ظرفیت ۱۲۰۰۰ و بالاتر کمپرسور حاره ای تولید می شود و هر نوعی اعم از روتاری یا اسکرال می تواند باشد.

بنابراین لازم است که حداقل دو بار در سال کندانسور را تمیز کنید. در غیر این صورت ، محیط جانبی پوسته مسیر کمترین مقاومت را طی می کند و از طریق حلقه عبور می کند ، که برای فضای هدر و توزیع استفاده می شود ، نه از طریق صفحات.

به همین دلیل است که استفاده از فیلتر درایر به عنوان جاذب رطوبت و حذف کننده ذرات رسوبزا، در یخچال ضروری است.

دلیل آن عدم تاثیر نویز رو سیستم است. کولر گازی های پرتابل روی زمین قرار می گیرند و روشن کردن آنها نیاز به مهارت خاصی ندارد و با متصل کردن برق به آن و هدایت کردن لوله ای که گرمای محیط را به بیرن منتقل می کند، انجام می شود.

اولین گام برای انتخاب محصول مورد نظرمان، تعیین ظرفیت متناسب کولر گازی برای منزل، محیط کار و یا هر مکانی که قصد داریم از آن استفاده کنیم، خواهد بود.

همانطور که اشاره کردیم دستگاه های تهویه مطبوع از قطعات مختلفی تشکیل شده اند. اما در صورتی که کولر گازی بدون گارانتی یا بانه ایی تهیه نموده اید برای تامین قطعات یدکی آن باید با خدمات متفرقه تماس بگیرید زیرا نمایندگی رسمی کولر هایی مثل جنرال وجود نداشته و تامین قطعات کولر های جنرال در بازار آزاد با توجه به شناخت در رابطه قطعه مد نظر صورت پذیر می باشد.

اما وقتی یک نوع کمپرسور برای گاز مثلا”۲۲ در کارخانه تولید شود، در آینده نمی توان گاز دیگری به آن تزریق کرد.

هزینه های نگهداری از نوع کندانسور آبی در حدود سه تا چهار برابر نوع کندانسور هوایی است. این مایع از طریق سیستم کولر گازی جریان پیدا می کند و به خنک شدن دمای داخل خانه شما کمک می کند.

Th is con​tent was done by GSA C on te nt Gen erator  DE​MO.

البته این کولر گازی ها برای مناطق معتدل طراحی شده اند و برای مناطق گرمسیری یا حاره ای کولر گازی تروپیکال طراحی شده است که تا دمای ۶۰ درجه سانتیگراد هم جواب می دهد.

هنگامی که دمای یک سیمپیچ حرارتی یا خنک به منفی ۵ درجه سانتیگراد برسد، ترمودیسک المنت روی کویل سرمایشی را دارای برق میکند، در نتیجه دیفراست راهاندازی میشود.

سیستم مبرد را از طریق سیم پیچ ها عبور می دهد و تضمین می کند که بخار به صورت مایع در آمده و خنک می شود.

هوای داخل نیز پس از عبور از میان کویل های پنل داخلی (اواپراتور) تبدیل به هوای خنک و دلپذیر شده و موجب آسایش و رفاه ساکنین می شود.

فیلتر های اولیه که ابعادی بزرگ و توری شکل به رنگ معمولا” مشکی هستند در محیط های خانگی ماهی یکبار و محیط های ادای و فروشگاه ها هر دو هفته یکبار شسته شده و پس از خشک کردن در محل خود قرار داده شوند.

علائم آسیب به این بخش عبارتند از: سخت باز و بسته شدن لاستیک و یا به عبارت دیگر خشک شدن، ترک خوردن، شل شدن و تغییر شکل و یا پاره شدن.

گرمسیر (تی تری).بیشتر کولرها نوع T1 هستند و مناطق معتدل را پوشش داده مانند نیمه شمالی ایران و شهر تهران یا کرج.

آیا کولرگازی تروپیکال یا حاره ای در مناطق معتدل مانند تهران کاربرد دارد؟ در مبدلهای صفحه ای نیز ،صفحات و واشرها تعویض می شوند.

در گوشههای هر صفحه مجرایی جهت ورود و خروج سیال گرم و سرد در نظر گرفته شده است و موقعیکه صفحات روی هم فشرده میشوند این محلهای سوراخ شده در یک خط مستقیم قرار میگیرند.

در کندانسور هوای گاز مبرد وارد مبدلهایی میشود که در تماس با هوای محیط قرار داشته و گاز مبرد سرد مینماید.

گردش هوای مناسب به سرعت باعث سرد شدن و گرم شدن فضا میشود. همچنین نصب و نگهداری آنها نسبتا ساده است و همین امر باعث جذابیت بیشتر آن برای صاحب خانه ها و صاحبان کسب و کارهای کوچک می شود.

از کمپرسور اسکرال بیشتر برای کولرهای گازی بزرگ و ظرفیت زیاد استفاده میشود. گاز قبل از انتقال به اواپراتور مایع است و بعد از ورود بهاین لولهها به شکل گاز در میآید.

۱.پیستونی : در ظرفیت ۱۸۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ بی تی یو، راندمان پایین و سروصدای بالا به همراه مصرف برق بالا.

توجه کنید دستگاه های گاز ۴۱۰ جدیدتر بوده و به طور متوسط ۴ تا ۵ سال است وارد بازار شده و رواج یافته لذا در سال جاری و یا سال های آینده هزینه آن در مقایسه با گاز ۲۲ پایین تر خواهد شد.

با ۶۰ درصد ذخیره انرژی هستند . فن های محوری برای کار کردن به انرژی کمتری احتیاج دارند، بنابراین اگر هزینه کردن برای شما مسئله ای نگران کننده است باید یک سیستم با این فن ها را برای خرید انتخاب کنید.

موتورهای اینورتر به عنوان کم مصرفترین موتور کولرهای گازی شناخته میشوند بنابراین بهتراست مشتریان با توجه به فضای مورد نظر خود اسپیلت با قدرت موتور مناسب را انتخاب کنند و همچنین اولویت خرید خود را بر میزان مصرف انرژی متمرکز کنند زیرا که کولرهای گازی با درجه کیفی B در طولانی مدت هزینهی زیادی را در بر خواهند داشت.

تفاوت قیمت شارژ گاز ۲۲ با ۴۱۰ در چیست؟ کولرگازی پرتابل (قابل حمل) در چه ظرفیتی تولید می شوند؟ کولرگازی پرتابل چگونه کار می کند؟

نحوه کار کندانسور در یخچال به چه صورت است؟ اگر درک کنید که کولر گازی چگونه کار می کند و می دانید که هر قطعه سیستم چه نقشی ایفا می کند، قادر خواهید بود در زمان خرید کولر گازی تصمیم درستی بگیرید.

پیش از خرید دستگاه کولر گازی حتما باید از میزان مصرف برق آن و ظرفیت کنتور برق محل اطلاع دقیق و درست داشته باشیم.

۳.اسکرال (اسکرول): از ظرفیت ۲۴۰۰۰ الی ۹۶۰۰۰بی تی یو، راندمان بالا و کم صدا و پر قدرت. اسپلیت های دیواری در چه ظرفیت هایی تولید می شوند؟

کمپرسور اسکرال در اسپلیت های دیواری ۳۰۰۰۰ و ۳۶۰۰۰ و همچنین اسپلیت های ایستاده ۴۸۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ و بالاتر کاربرد دارد.

تصفیه آب مناسب همچنین برای عملکرد چگال بسیار مهم است. سه نوع منطقه آب و هوایی وجود دارد : ۱.سردسیر ۲.

برای اینکه سیستم کار کند شما نیاز به تامین منظم آب دارید. کولرگازی پنجره ای چگونه کار می کند؟ کولرگازی پنجره ای در چه ظرفیتی تولید می شوند؟

کندانسورها در تهویه مطبوع بصورتهای مختلفی ساخته می شوند. اگر فیلترهای اولیه هر دو هفته یا ماهی یکبار شسته نشود چه اتفاقی می افتد؟

هزینه ایاب ذهاب و یا همان هزینه رفت و آمد سرویسکار و یا نصاب چقدر است؟ کولرگازی اسپلیت یا اسپیلت چیست و چگونه کار می کند؟

خانه ما لوله کشی اسپلیت توکار شده است و الان تصمیم به خرید کولرداریم لذا چه کار باید انجام دهیم؟

پاسخ :بله، کابل برق ارتباطی بین یونیت های داخلی و خارجی در اسپلیت های اینورتر معمولا خاص بوده و کابل شیلد دار ۴ رشته می باشد.

پرسش : آیا کابل برق فرمان در سیستم اینورتر فرق دارد؟ پرسش :چه شهرهایی علاوه بر استان های جنوبی نیاز به کولرهای گرمسیری (حاره ای) دارند؟

شارژ گاز و سرویس دوره ای هر چند وقت یکبار نیاز است؟ فیلترهای کولرگازی چند وقت یکبار نیاز به شستشو و سرویس دارند؟

این کولرها تا دمای حداکثر ۴۳ درجه سانتی گراد و جدیدا” بعضی سازنده ها تا دمای ۴۶ درجه سانتی گراد کارکرد دارند.

در این مقاله سعی دارید به پرسش هایی در مورد کولر گازی پاسخ دهیم. جدیدترین، به روز ترین و شاید بهترین کمپرسور کولر گازی، نوع مارپیچی است.

کولرگازی کم مصرف چه نوع کولری است و چه خصوصیاتی دارد ؟ چند نوع کولرگازی وجود دارد؟ چند نوع کمپرسور در کولرگازی وجود دارد؟

سالم بودن موتور هم دراین زمان کمککننده نیست چرا که گاز مبرد وجود ندارد تا سرمای لازم را تولید کند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.