تفاوت چیلر و مینی چیلر سینا تکنیک ایمن فن سینا

از دیگر انواع چیلر که به آن اشاره شد، میتوان چیلرهای مدل جذبی را نام برد. استفاده از چیلرهای هواخنک به عنوان هسته مرکزی سیستم تبرید ساختمان، عموماً در مناطقی که درصد رطوبت نسبی هوا (RH) بالا باشد و اصطلاحاً دارای هوای شرجی است مورد استفاده قرار می گیرد.

چیلر موتورخانه

این دستگاه در فصل گرم آب سرد تولید شده توسط چیلر را به عنوان ورودی دریافت می کند و با تبادل، حرارت محیط را سرد کرده و در خروجی آب با دمای بالاتری را به چیلر تحویل می دهد.

در کنار مزایای فراوان به کارگیری چیلر خانگی، معایبی نیز برای این دستگاه عنوان می شود. در چیلرهای آب خنک نیز باید سختی آب کنترل گردد تا مانع از ایجاد رسوب در لوله ­های برج خنک کن گردد.

در کندانسور هوایی چیلر به وسیله فن و جریان اجباری هوا خنک شده و معمولا مستقیما وارد کویل سرمایش DX هواساز و یا اواپراتور DX آبی در چیلر هوایی می گردد.بنابراین همانطور که میدانید چیلرهای هوا خنک نیازی به برج خنک کننده آبی ندارند.

نسبت به چیلرهای آبی با ظرفیت مشابه معمولا حدود 50 درصد گرانتر است.اما با این وجود در جاهایی که تامین آب برج خنک کننده مسئله باشد و یا در مناطقی که میزان رطوبت نسبی هوا در تابستان بالا باشد.(مانند شهرهای گرم و ساحلی)، استفاده از چیلرهای هوا خنک اجتناب ناپذیر است.

فن سه فاز چیلر

این کویل ها توسط دستگاه های تمام اتوماتیک تولید میشود تا میزان دخالت نیروی انسانی را به حداقل ممکن برساند که این باعث کاهش خطا و افزایش کیفیت محصول تولیدی می شود.

چیلر فن دار

این کویل ها برای مبردهای مختلفی مانند R22, R134a, R407c, R410a طراحی و تولید می شوند. کویل کندانسور که نوعی از مبدل حرارتی پره ای می باشد در یونیت خارجی بیشتر سیستم های تهویه مطبوع و جود دارد برای مثال می توان به مینی چیلر ، چیلر ، روفتاپ پکیچ ، هواساز ، یونیت خارجی داکت اسپلیت ، کندانسور یونیت و…

کندانسور مبدل حرارتی است که امکان انتقال گرما از گاز مبرد را به آب یا هوا می دهد. تغییر در مشخصات فنی و تجهیزات مورد استفاده در چیلرهای هواخنک تراکمی دما تجهیز بر اساس سفارش مشتری (مانند نصب مبدل صفحه ای برای اواپراتور) با قیمت های متفاوت قابل انجام خواهد بود.

فن المانی چیلر

نکته بسیار مهم در انتخاب این دمای کندانسور برای کویل کندانسور این است که مقدار بالا باعث کاهش راندمان سیکل تبرید و خرابی زودهنگام کمپرسور به دلیل برگشت گاز مکش داغ کمپرسور از کویل اواپراتور می شود.

مینی چیلر فن کویل

دمای آب گرم پس از ورود به اواپراتور به دلیل انتقال گرما به مبرد سرد ورودی به شدت کاهش می یابد.

چیلر و فن کویل ابارا

هنگام سفارش چیلر تراکمی هواخنک مورد نیاز، ابعاد تقریبی آن را جهت امکان عبور چیلر از درب ورودی و انتقال آن بر روی فنداسیون محل نصب مورد بررسی قرار دهید. C onte​nt was gen erated by G​SA Content Gen᠎erator D᠎emoversi​on.

چیلر یا فن کویل

وظیفه ی کویل کندانسور در بیشتر سیستم های مطبوع به این شکل است که مبرد بعد از عبور از کمپرسور که دارای فشار و دمای زیادی است وارد کویل کندانسور شده و دمای بالای خود را ازدست می دهد.

فن کویل مینی چیلر

با ورود مبرد به اواپراتور مینی چیلر با توجه به فشار و دمای آب مبرد، به صورت بخار فوق گرم تبخیر شده و وارد کمپرسور می گردد. This content has  been w ritten  by G᠎SA Con tent G en er᠎ator D em over sion .

قیمت فن کندانسور چیلر

و در واقع در فضاهایی که نیازی به تفکیک دمایی نیست، از هواسازها استفاده می شود که از طریق یک کویل سرمایشی و با بکارگیریِ آب سرد چیلر، جریان هوای سردِ مورد نیاز را تولید می کنند.

قیمت فن چیلر

دمای این رادیاتورها در کارخانه روی یک درجه مشخص تنظیم شده است. هنگام انتخاب چیلرهای هواخنک به اختلاف ظرفیت نامی (Nominal) و ظرفیت واقعی (Actual) چیلر خصوصا با توجه به دمای طرح خارج تابستان در منطقه بهره برداری از چیلر دقت نمایید.

چیلر فن کویل دیواری

هوای تازه علاوه بر اینکه اکسیژن داخل ساختمان را تامین می کند، باعث خارج کردن آلودگی ها می شود. معمولاً از آلومینیوم ساخته می شود و چینش روی باله ها عمدتاً سینوسی است.

تعداد پره ها در هر اینچ در کویل از 10 تا 14 باله در هر اینچ متغیر است. این دنده ها در لبه باله به تلاطم بیشتر در جریان هوای ورودی به کویل کندانسور هوا خنک کمک می کنند و می توانند سرعت انتقال حرارت را افزایش داده و کارایی سیم پیچ کندانسور را بهبود بخشند.

هواسازها و یا فن کویل ها خنک شده و از این طریق هوای خنک را وارد محیط می نماید. حال که به سوال مهم سیستم چیلر و فن کویل چیست پاسخ دادیم و به طور اجمالی آن را بررسی کردیم می خواهیم چند مورد از مهمترین تفاوت های آنها را بررسی کنیم.

شما مشتریان عزیز می میتوانید با ما تماس گرفته و کویل مورد نظر خود را با ابعاد دلخواه سفارش دهید کارشناسان ما آماده راهنمایی شما عزیزان درباره ی انواع کویل ها ، ابعاد آنها ، تراکم فین ها ، ضخامت لوله ها و…

خرید فن چیلر

در مقایسه کنترل مستقیم داکت اسپلیت و چیلر باید گفت که، سیستم چیلر یک سیستم مرکزی می باشد که نیاز به موتورخانه، فن کویل، یا هوارسان و سیستم های لوله کشی دارد و عملکرد آن به گونه ای می باشد که می توان هر کدام از فن کویل ها را به صورت جداگانه کنترل کرد، به گونه ای که هر فرد می تواند دمای اتاق خود را افزایش یا کاهش دهد و فن کویل اتاق را از نظر دمایی تحت کنترل داشته باشد.

بهتر است ضخامت دیواره لوله مسی را 0.4 میلی متر در نظر بگیرید. توانایی ساخت کویل های کندانسور تا طول 4 متر و ارتفاع تا 2 متر، استفاده از صفحات آلومینیومی و مسی و کویل های کندانسور روکش دار مقاوم در برابر خوردگی از دیگر امکانات بی نظیر است.

استفاده از داکت اسپلیتهای با ظرفیت بالاتر از 3 تن تبرید یا 36000 بی تی یو در ساختمان های مسکونی به دلیل مصرف برق بالا و سطح صدای زیاد توصیه نمیشود.

در زمستان آب گرم درون لوله های کویل موجب گرم شدن هوای عبوری از روی آن می شود، فن در فنکویل این هوا را تامین و به داخل ساختمان می فرستد و موجب گرم شدن محیط می شود.

فن دمنده چیلر

اجزای تشکیل دهنده فن کویل، موتور، کویل، فن دمنده هوا می باشد. مانند: ابعاد کویل، تعداد ردیف لوله، فن در هر اینچ، اندازه ورودی و خروجی کویل.

هنگامی که مبرد چیلر وارد کندانسور میشود،در امتداد لوله های مس که برای آنها جنس آلومینیوم قرار دارد حرکت کرده و انرژی گرمایی خود را توسط فن های فوقانی به هوای آزاد منتقل می کند.

خرید چیلر فن کویل

کندانسور یا چگالنده در قسمت یونیت های خارجی بیشتر سیستم های تهویه مطبوع حضور دارد. کویل های کندانسور هوا خنک معمولا در چیلرهای تراکمی، بلوک یونیت ها و مقاطع کانال استفاده می شود.

یکی از شرکت های معتبری که در زمینه فروش فن کویل ها فعالیت دارد؛ شرکت تاسیسات دات کام میباشد. در کویل های پره ای هواخنک هوا توسط فن ها در مجاورت فین (پره) ها جریان پیدا می کند و گرمای مبرد به هوای اطراف داده می شود و در نهایت مبرد خنک می شود.

ظرفیت ها و مشخصات فنی در جدول چیلرهای هواخنک براساس دمای آب سرد 45 درجه فارنهایت و دمای کندانسینگ 122 درجه فارنهایت ارائه شده است و جهت آگاهی از ظرفیت در سایر شرایط، می توانید با بخش مهندسی شرکت دماتجهیز ارتباط برقرار فرمایید.

اما در کویل های پره ای آب خنک انتقال حرارت بین مبرد و مایعی مانند آب صورت می گیرد. نتایج بیانگر آن است که هر دو سیستم جذبی و تراکمی، توانایی رسیدن به میزان آسایش قابل قبول را دارد اما میزان مصرف انرژی در چیلر جذبی بیشتر از میزان مصرف انرژی در سیستم تراکمی است که لزوم استفاده از سیستمهای جذبی در شرایط دارابودن حرارت، هدررفت را بیان مینماید.

واحد (( بل )) معیاری است که میزان صدای سیستم های تهویه مطبوع با آن سنجیده می شود . پره های به کار رفته در کویل کندانسور هوای سرد پارس تهویه دارای موج سینوسی با یک دنده در لبه پره های آلومینیومی می باشد.

سیم پیچ کندانسور از پره های آلومینیومی و یک لوله مسی تشکیل شده است به طوری که تمام لوله های مسی به هم متصل شده و دارای یک ورودی و خروجی است که مبرد از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج می شود.

خرید فن کویل می تواند یک گزینه مناسب برای تامین گرمایش و سرمایش محیط خانه و محل کار شما باشد.

آنچه فن کویل یوراما را از دیگر محصولات متمایز می کند بهره گیری از فن آوری کویل های آبی رنگ است.

با توجه به گستردگی مباحث مربوط به چیلرهای تراکمی، چنانچه هنگام خرید علاوه بر توضیحات و مشخصات فنی ارائه شده محصول، سوالی در مورد دیگر مشخصات فنی چیلرها دارید با کارشناسان فروش بخش تجهیزات تهویه مطبوع مجموعه دماتجهیز تماس حاصل فرمایید.

لازم است کاربران پیش از اقدام به تهیه این سیستم تهویه مطبوع، مزایا و معایب به کارگیری از آن را در موقعیت مورد نظر خود ارزیابی نموده و پس از جمع بندی داده های موجود، تصمیم مناسبی در جهت خرید این دستگاه و یا استفاده از انواع دیگر سیستم های تهویه به عمل آورند.

هنگام خرید فن کویل باید چند نکته را در نظر داشت. همان طور که در مطالب فوق گفته شده دستگاه فن کویل همانند داکت اسپلیت و کولر گازی یکی از دستگاه های تهویه مطبوع در سیستم های سرمایشی و گرمایشی ساختمان هاست که کاربرد زیادی در ساختمان های تجاری، مسکونی و..

ما آمادهی تعمیر و نگهداری تاسیسات از جمله چیلر ساختمان شما هستیم. ما بیشتر گرمای مبرد را به هوا منتقل می کنیم.

کویل های کندانسور در چیلرهایی استفاده می شود که هوای سرد را فشرده می کند و برای تقطیر مبرد استفاده می شود.

در واقع باعث تبدیل مبرد از مایع گرم به گاز سرد می شود. ماده مبرد موجود در مدار چیلر هوایی که از نظر مقدار، حجم و فشار کار نسبت به چیلرهای آبی بیشتر است.

استفاده از فین (پره) های طرح جدید تولید شده توسط دستگاه فین پرس مجموعه که ضریب انتقال حرارت بهتری نسبت به فین های مشابه دارد باعث افزایش راندمان دستگاه مورد نظر و کاهش مصرف انرژی آن می شود.

چونکه برای در نظر گرفتن فضای موتورخانه کارفرمایان مجبور هستند که از فضاهای مفید ساختمان مثل پارکینگ کم کنند که قیمت هر متر مربع آن مبلغ بالایی را شامل می شود و هر چه چیلرها جمع و جورتر باشند به مساحت کمتری برای نصب نیاز خواهد بود.

چیلر خانگی سیستم تهویه مطبوعی است که امروزه در تجهیز ساختمان های نوساز با متراژ بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

در هنگام محاسبه آن همواره سعی نمایید که ظرفیت آن را در دور متوسط مبنای محاسبه قرار دهید.این ظرفیت بر مبنای میزان بار برودتی کل (محسوس و نهان) هر فضا تعیین می شود و از رابطه زیر قابل محاسبه است.

توجه داشته باشید این میزان برق نمی تواند تک فاز باشد و حتمن باید برق سه فاز تامین کنید. مصرف برق در مینی چیلرها بسته به ظرفیت برودتی، نوع کمپرسور، تعداد فن، سه فاز یا تک فاز بودن آنها متفاوت است.

معمولا این دستگاه ها دارای ویژگی های زیادی است که یکی از آنها این است که لوله کشی آن نیاز به فضای کمتری دارد.

دیگ ها در دو نوع دیگ آب گرم و دیگ بخار است. در آبگرمکن و کویل آب گرم فشار تست 150 تا 200 psi می باشد.

تمام کویل های کندانسور حداقل تا فشار نیتروژن 400 psi تست شده و برای مشتریان ارسال می شود. تمام کویل های کندانسور شرکت پارس تهویه از لوله مسی با قطر 3.8 اینچ ساخته شده و ضخامت لوله مسی حداقل 0.4 میلی متر است.

لوله مسی مورد استفاده در کویل چیلر عموماً 8.3 اینچ و ضخامت دیواره 0.35 و 0.4 میلی متر است. هزینه سیم کشی: برای اتصال چیلر ها و فن کویل ها از لوله های معمولی آب، شیرهای قطع کن و …

به علاوه، چیلرها از سیستم فنی بسیار پیچیده ای برخوردار هستند و در صورتی که برای تعمیر و نگهداری دستگاه ها از تعمیرکاران متخصص استفاده نشود امکان آسیب رساندن و اعمال هزینه های گزاف وجود دارد.

تعیین این دما با توجه به اندازه و هزینه خازن بسیار کارآمد است. هزینه پیاده سازی آن شامل خرید دستگاه چیلر، تعدادی فن کویل و لوله کشی آب بین اجزای سیستم (اجرا) می شود.

نمایندگان ما موظف هستند تا راهنمایی های کامل را در هنگام خرید فن کوئل های دیواری در اختیار مصرف کننده قرار دهند.

مینی چیلر دستگاهی است که با رفع ایرادهای دستگاه های قبلی توانسته محصولی مدرن و با راندمان و بازدهی بیشتر را به ما ارائه نماید.

مشاوره به هموطنان عزیز و همچنین اعتماد شما به ما باعث افتخارمان می باشد. اگر مایل به بررسی، انتخاب و تعیین ظرفیت چیلر تراکمی هواخنک، با مناسبترین قیمت و مشخصات فنی، زمان تحویل به موقع و پاسخگویی شایسته کارشناسان هستید، به جای درستی مراجعه کردهاید و صمیمانه به شما تبریک میگوییم!

همچنین قبل از تعیین ظرفیت نهایی و انتخاب چیلر هوایی مورد نیاز پروژه خود، جهت کنترل نهایی محاسبات و برآوردهای صحیح بار برودتی و انتخاب صحیح چیلر هواخنک مورد نیاز پروژه، با کارشناسان فروش بخش تجهیزات تهویه مطبوع شرکت دماتجهیز تماس حاصل فرمایید.

با توجه به نیاز بهرهبردار دمای آب سرد خروجی، چیلر میتواند بالای صفر (جهت تهویه مطبوع) یا زیر صفر (جهت سرمایش فرآیندی و مصارف صنعتی) باشد.

این که هوای خروجی از فن کویل سرد یا گرم باشد به دمای آب کویل ها بستگی دارد. در حالی که در چیلرهوایی کندانسور هواخنک و در چیلر آبی کندانسور به صورت آب خنک است.

یکی از مهمترین ملاحظات در طراحی کویل کندانسور، دمای اشباع مبرد در کندانسور یا دمای کندانسور است. این دسته از سیستم هابه منظور انجام کارکرد درست نیازمند دمای بالاتری در مقایسه با سیستم های معمولی می باشد.

شرکت پارس تهویه مهر ایرانیان با بهترین کیفیت ممکن کویل های خود را تولید و روانه بازار می کند. صنایع سنگین کویل سازی پارس تهویه مهر ایرانیان از بهترین مواد اولیه داخلی و خارجی بهره می گیرد تا بهترین محصول را برای مشتریان خود فراهم کند.

ظرفیت ها و مشخصات اعلام شده مربوط به گاز فریون 22 بوده و جهت آگاهی از ظرفیت کارکرد برای سایر مبردها مانند R410، با بخش مهندسی شرکت دماتجهیز تماس بگیرید.

برای سرد شدن به سمت چیلر، بازگردانده می شود و باز هم چرخه ی فوق اتفاق می افتد. در ادامه به بررسی بیشتر جهت ارائه ی روش محاسبه فن کویل خواهیم پرداخت.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از قیمت فن چیلر دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.