برش لیزری و انواع آن

برش لیزر فلزات تهران, برش لیزری فلز برنج, برش فلزات با لیزر, برش لیزر فلز تهران, برش لیزری فلزات تهران, خدمات برش لیزر فلزات چهاردانگه, خدمات برش لیزر فلزات, خدمات برش لیزر فلزات تهران, برش لیزر فلزات دستگاه, برش لیزر فلزات صنعتی, طراحی برش لیزر فلزات, لیزر برش فلزات کوچک, دستگاه برش لیزری مخصوص فلزات, مرکز برش لیزر فلزات, نرخ برش لیزر فلزات, هزینه برش لیزر فلزات

• دقت، ثبات، کنترل و انعطاف پذیری بهبود یافته ای خواهد داشت. کسانی که محصولات صنایع دستی فلزی را برای فروش تولید می کنند، در موارد متعددی می توانند از یک دستگاه برش و حکاکی لیزری برای بهبود کار خود استفاده کنند.

این دستگاه ها در مدل های متنوعی به بازار عرضه می شود که مشتریان می توانند نسبت به نیاز خود، مدل مناسب را خریداری کنند.

به طور کلی دستگاه های برش لیزری با لیزر سی او دو کار می کنند و از آن ها برای مواد های غیر فلزی به جز مواد کانی مانند کاشی، سرامیک، شیشه و آیینه استفاده می شود.

این یک فناوری با بیش از 20 سال حضور در بازار است و این ماشین ها از منبع برق لیزر فیبر نیز استفاده می کنند.

و چون کنترل حرکات لیزر توسط کامپیوتر و کدهای سی ان سی اجام میپذیرد ، دقت آن بسیار بالا بوده و طبق برنامه ی ریخته شده انجام میپذیرد و به راحتی خواسته ی مشتریان را تامین میکند .بنابر این دقت بالا ، سرعت زیاد ، برشی با کیفیت که نیاز به پرداخت کاری ندارد ، قابلیت تنظیم دستگاه جهت برش خطی و مارپیچی و به صورت اشکال مختلف با برش بروی ورق های ضخیم و نازک و حفظ کیفیت ورق ها پس از برش توسط دستگاه لیزری مدن بوده کارآیی و صرفه جویی در زمان و هزینه برای همگان به ارمغان می آورد .

تمام این متریالها و اشکال و آلیاژ های مختلف آلومینیوم با دقت 20 میکرون با برش لیزری با بالاترین کیفیت امکان پذیر است در صنایع مختلفی مانند صنایع خودرو سازی، لوازم خانه، برودتی و حرارتی، ماشین ابزار و …

بنابراین افزودن لنز قدرتمندتر به دستگاه امکان برش مواد ضخیمتر را نمیدهد؛ اما به شما این امکان را میدهد که سریعتر و قابل اطمینانتر برش دهید.

برش لیزری فلزات در کمترین زمان ممکن،با کمترین هزینه،بالاترین دقت و بدون کوچکترین آسیب به سطح فلز میتواند هرآنچه مورد نیاز شما باشد را تولید کند.شما دیگر نیاز به ساخت قالب های متعدد ندارید و تمام قطعات شما به صورت یکسان و بدون کوچکترین خطا برش میخورد.

از برش لیزری فلزات زمانی استفاده می شود که بخواهیم فلزاتی با ضخامت کم (معمولاً کمتر از 8 میلیمتر) را برش بزنیم و همچنین وقتی که تلرانس مورد نظر پایین باشد و دقت برش بالایی را نیاز داشته باشیم.

این موضوع باعث میشود که نیاز ما به نیروی کار کمتر باشد و در طرف مقابل بازدهی هم افزایش یابد.

این نیز باعث می شود قیمت نهایی محصول کاهش و سود تولید کننده بالاتر برود. تاج به کار رفته در اینم دستگاه ها تماماً از آلومینیوم یکپارچه تولید شده است که عملکرد پایدار و مطمئن این محصول را تضمین می کند.

ایمپلنت، قطعاتی در MRI، قطعات دستگاه ارتودنسی، قطعات الکترونیکی و سایر تجهیزات پزشکی نمونه هایی از قطعاتی هستند که با استفاده از دستگاه برش لیزری می توان آن ها را تولید کرد.

از آنجا که تمام دستگاهها و تجهیزات کامل نیستند،دستگاههای برش لیزر فلزات نیز از کاستی های خاصی رنج می برند.

در مواردی که لازم است فرآیند برش از نقطهای غیر از لبههای ورق فلزی آغاز شود، از عمل سوراخکاری استفاده میشود که بهموجب آن یک لیزر پالسی با قدرت بالا در مواد سوراخ ایجاد میکند، بهعنوان مثال با ۵ پالس ۵ ثانیهای میتوان در یک ورق فولاد ضد زنگ ضخیم (۱۳ میلی متری) را سوراخ ایجاد نمود.

گرمای پسماند میتواند مستقیماً به هوا منتقل شود، اما معمولاً از مادهی خنککننده استفاده میشود. یکی ازموارد استفاده از آنها برش صفحات فلزی است.  This a rt​ic le has ᠎been gen​erated  by GSA Content Ge ne​ra᠎tor DEMO .

با بالا بردن سرعت برش، دقت دستگاه کاهش نمییابد و در تکرارهای بعدی بدون هیچ خطایی به روی مسیر قبلی، برش انجام میشود.

در هنگام شروع برش، نور متمرکز لیزر بر روی خطوط ترسیمی عبور خواهد کرد. در سرزمین چوب میتوانید به دو روش اینترنتی و حضوری سفارشات خود را ارسال و بر اساس نوع درخواست خود در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.

اندازه دستگاه برش لیزری با توجه به نوع کار مشخص می شود. بسته به اندازه و پیکربندی سیستم، از روشهای مختلفی برای خنک کردن ژنراتور لیزر و اپتیک خارجی استفاده میشود.

استفاده از دستگاه در گذر زمان موجب جرم گرفتن محور میشود که میتوان از اسپری انژکتور برای تمیز کردن و از روغن 40-10 برای بالا بردن عملکرد آنها استفاده کنید.  Post w᠎as c᠎reated by ᠎GSA Co​nten᠎t Ge ne᠎rato r  DE MO.

برای بالا بردن کیفیت برش به تمیزی قطعات دستگاه به خصوص لنز و آینهها توجه کنید؛ همچنین قرار گرفتن نازل در جای مناسب و صحیح بر کیفیت برش تاثیر گذار است.

این نور توسط آینهها یا فیبر نوری که پرتو را از طریق یک لنز هدایت میکند، در منطقهی کار متمرکز میگردد.

لیزر متمرکز پرتو به سمت مواد هدایت می شود ، که سپس یا ذوب می شود ، می سوزاند ، تبخیر می شود ، یا با یک جت گاز منفجر می شود ، یا با لبه ای با سطح عالی و با کیفیت بالا می رود.

از مزایای برش لیزر برنج میتوان به انعطاف پذیری، اعمال طرح های پیچیده ،دقت بالا ، سرعت اجرای کار بالا ،خلاقیت در برشها، قیمت بسیار مناسب ، کیفیت بسیار بالا ، ایجاد کمترین ضایعات و غیره اشاره کرد.

بهطور کلی از گازهایی همچون اکسیژن، نیتروژن، و غیره برای کمک به پروسه برش لیزری فلزات استفاده میشود. طیف گسترده ای از مواد مانند چوب، سنگهای قیمتی همچون الماس، تیتانیوم، فولاد، فلزات بازتابنده، شیشه، پلاستیک، سیلیکون و غیره را با هر ضخامتی که باشند، میتوان با لیزر برش داد، بر روی آنها حکاکی کرد و یا حفره ایجاد نمود.

برش لیزر فلزات از کوچک ترین قطعات تا بزرگ قطعات را در بر میگیرد. ممکن میباشد. برش لیزر برای ساخت نمونه اولیه و یا تولید انبوه قطعات مورد استفاده قرار میگیرد که از قطعات بسیار کوچک گرفته تا تولید قطعات غولپیکر کاربرد دارد.

ساخت ماشینآلات صنعتی نیز بخشی از برنامه گسترده شرکت پارسیان جهت تامین این ملزومات برای کارخانجات و صنعتگران مستقل میباشد.

لیزرهای جریان عرضی از یک دمندهی ساده برای گردش مخلوط گاز با سرعت کمتر استفاده میکنند، در حالی که تشدیدکنندههای اسلب یا انتشار از یک میدان گاز استاتیک استفاده میکنند که نیازی به فشار و ظروف شیشهای ندارد.

در فرآیند برش لیزری با کمک گاز اکسیژن جریان از یک مخلوط گازی عبور میکند. با استفاده از حکاکی لیزری میتوانید مواد گسترده تری از فولاد، آلومینیوم، آلومینیوم آنودایز شده، سرب، منیزیم را حکاکی کنید.

برای برش متریالهای ضخیم، استفاده از دستگاه لیزر با قدرت بیش از 80 وات توصیه میشود. طی فرآیند برش از راه دور، مواد توسط پرتوی لیزر با شدت بالا تا حدی تبخیر (ذوب) و ورقهای نازک بدون گاز کمکی برش داده میشوند.

طی فرآیند برش شعلهای از اکسیژن بهعنوان گاز کمکی استفاده میشود. برش لیزری نوعی تکنولوژی است که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استفاده می گردد و عموما از این تکنولوژی در صنعت استفاده می شود.

برش لیزری به دو دسته ، برش فلزات و غیر فلزات طبقه بندی می شود . در حالی که انواع مختلفی از برش لیزر فلزات موجود است، اما ما در این مقاله، بر روی برش لیزر فایبر فلزات و CO2 تمرکز خواهیم کرد.

درایور و موتورهای قدرتمند موجود در دستگاه و قرارگیری دو عامل درکنارهم دقت بالای 02/0 را برای دستگاه فراهم میکنند.

برش لیزر برنج با توجه به مزایای زیادی که دارد ،میتواند جایگزین سایر برشها باشد و به وسیله آن خلاقیت و انعطاف بیشتری را در هر برشها داشته باشیم.

مصرف برق در دستگاه های برش کم است و هزینه تعمیر و نگهداری و هزینه تعویض قطعات بسیار کمتر از سایر دستگاه های برش است.

از عینک محافظ استفاده کنید. لیزر را روشن کنید. بسته به فلزی که با آن کار میکنید میتوانید شدت پرتو، طول و خروجی گرما را کنترل کنید و همچنین میتوانید از یک آینه یا لنز مخصوص برای تمرکز بیشتر پرتو لیزر استفاده نمایید.

بهلطف این امکانات فرآیند برش بسیار تحت کنترل درمیآید تا جایی که میتوان شکافهایی با ظرافت ۰.۱ میلیمتر را نیز به کمک برش لیزری ایجاد نمود.

پروسه برش لیزری فرآیندی است که در آن با استفاده از لیزر، مواد مختلفی را بهمنظور کاربردهای صنعتی و هنری برش میدهند که در این مطلب به تشریح این فرآیند پرداخته میشود.

در برش لیزری فلزات از پرتوی پرتوان لیزر استفاده میشود که بهصورت اپتیک و با کنترل عددی کامپیوتری (CNC) به سمت مواد هدایت میگرد.

بهطور معمول، این فرآیند از یک سیستم کنترل حرکت برای دنبال کردن کد CNC از الگویی که قرار است بر روی مواد برش داده شود استفاده میکند.

در این روش از پرتوی پر قدرت لیزر برای ایجاد گرما و ذوب کردن محل جوش و اتصال دو فلز استفاده می شود.

پرتوهای لیزر که قادر به گرم کردن، ذوب کردن و حتی بخار دادن مواد هستند، بهعنوان زمینهای ایدهآل برای هدایت کنترلشدهی انرژی شدید شناخته میشوند.

این کار معمولاً قبل از ایجاد هرگونه آسیب عمده، لیزر را متوقف میکند. آب یک خنککنندهی پراستفاده است که اغلب از طریق سیستم انتقال حرارت یا چیلر پخش میشود.

استیل ضد آب در صنعت خودرو سازی نیز بسیار کاربردی است. معمولا از آب به عنوان خنک کننده استفاده میشود که توسط سیستم خنک کننده به گردش در میآید.

پرتوی لیزر مورد استفاده با تحریک اشعههای لیزر از طریق تخلیههای الکتریکی یا لامپهای داخل یک ظرف بسته ایجاد میشود.

طی فرآیند برش همجوشی از گازی بیاثر (بهطور معمول ازت) برای دفع مواد مذاب از داخل پوسته استفاده میشود. تاکنون محبوبترین استفاده از لیزر در برش بودهاست.

هر پالس برای مدت کوتاهی پرتوی لیزر را روی محل برش اعمال میکند درحالیکه لیزر موجی بهطور مداوم این کار را انجام میدهد.

سر لیزر را در جلوی دستگاه قرار دهید و نقطه دوم را روی نوار هدف بگذارید. عامل مهم دوم در تعیین قیمت برش لیزر فلزات، تنوع برش لیزر مشتری می باشد.

دستگاه برش لیزر، در مقایسه با یک اره تا 30 برابر سریعتر عمل برش را انجام میدهد. لیزر شکل کاملاً جدیدی از انرژی را ارائه میدهد که در صنعت، داروسازی و ارتباطات کاربرد دارد.

این فرایند با تمرکز پرتوی لیزر روی نقاطی که برش باید بر روی آنها صورت گیرد، این کار را انجام و یک خروجی دقیق و صاف ارائه میدهد به این صورت که در ابتدا، با پرتوی لیزر سوراخهایی در محل برش ایجاد میکنند، و سپس پرتو در امتداد سوراخها ادامه مییابد.

تنظیمات سرعت و قدرت را برای انجام برش و یا حکاکی بر روی غیر فلزات که دو نوع متفاوت از پردازش برروی مواد است را میتوان تغییر داد به گونه ای که برای هر دو فعالیت مناسب باشد.

نوع جریان گاز عاملی تاثیرگذار در عملکرد لیزر است. در فرآیند برش، دمش گاز کمکی به منظور خروج مذاب از محل برش انجام می شود.

با استفاده از این دستگاه ها ضایعاتی که از این مواد تولید می شود بسیار کم و ناچیز است. در مقاله طرح برای دستگاه برش لیزر طرح های مختلفی که میتوانید با دستگاه های لیزر بزنید در طرح های مختلفی مثل طرح های اسلیمی، طرح های عاشقانه، طرح های جعبه ها و..

از مزیتهای دستگاه لیزر برای برش فلزات، در مقایسه با فلزبرهای دیگر میتوان به وجود لیزر فایبر اشاره کرد؛ دلیل آن هم ویژگیهای لیزر فایبر است که در مقایسه با مابقی لیزرها ارزانتر است و عمر طولانیتری دارد و به ندرت به تعمیر و نگهداری نیاز خواهد داشت.

دستگاه های برش لیزر فایبر دارای قابلیت برش آسان و راحت است که از طریق نمایندگی شرکت ایمن تجارت کارآمد عرضه و به فروش می رسد.

هد دستگاههای برش غیرفلزات با کمک درایور و موتورهای قدرتمند، دقت 1/0 میلیمتری را در حرکت فراهم کرده است. در سریهای جدید دستگاه برش لیزر، مینبرد و پنل تغییرات زیادی داشتهاند که دقت در وضوح و سرعت را افزایش داده است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.