مطالعه ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک با گسترش صنعت بیمه ایران در شعب گیلان

مرحله اول : پیدایش شبکه های خصوصی- اولین گامها در پیدایش تجارت الکترونیک دردهه 70 و80 میلادی و توسط بعضی از دولتها و تاجران بزرگ بین المللی که می کوشیدند تا تبادل اطلاعات و امنیت مربوط به آن را توسعه بخشند ، برداشته گردید. در این راستا ، مبادله الکترونیک داده ها که در محدوده شبکه های خصوصی و محدود انجام می گرفت به عنوان بستر و استاندارد اولیه برای نسل اول تجارت الکترونیک مورد بهره گیری قرار گرفت. البته در آن مرحله هزینه بالا و پیچیده بودن سیستم ، مانع گسترش آن گردید و تنها تعداد کمی از سازمانها  نظیر شرکتهای مالی از آن بهره گیری می کردند( نیومن و مک گیل[1] ، 1997).

مرحله دوم : پیدایش پست الکترونیک و چت –  این مرحله مربوط به اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی می باشد که طی آن نسل اول مخابره اخبار همچون پست الکترونیک و چت کردن به وجود آمد . در این مرحله بهره گیری از وب در میان دانشگاهیان و اعضای علمی مراکز و پژوهش رواج پیدا نمود.

مرحله سوم : ظهور مرورگرها –  سال 1995 میلادی که ظهور مرورگرها در وب[2]  براساس پروتکل انتقال فوق متن[3] به وقوع پیوست و ایجاد صفحات میزبان[4] به عنوان یکی از ضروری ترین بخشهای سایتهای وب در این سال انجام گرفت، به عنوان مرحله سوم پیدایش تجارت الکترونیک به شمار می رود .

مرحله چهارم: شروع فعالیتهای سایتهای خرده فروشی – این مرحله از اواسط دهه 1990 آغاز گردید و در طی آن  اولین سایتهای خرده فروشی در تجارت الکترونیک به نام سایتهای دات کام فعالیت های خود رابرای انجام معاملات اقتصادی کوچک شروع کردند . فعالیت این سایتها و نتایج حاصل از آنها ، شرکتهای بزرگتر را تشویق نمود تا وارد عرصه تجارت الکترونیک شوند و محصولات و خدمات خود را برروی وب عرضه کنند. این مرحله اولین قدم برای توسعه واقعی تجارت الکترونیک قلمداد می گردد .

مرحله پنجم: تعریف مدلهای تجارت الکترونیک –  اواخر دهه 1990 میلادی زمان آغاز این مرحله می باشد که طی آن ، تجار بزرگ و سازمانها دریافتند

[1] Newman and McGill

[2] Web Browser

[3] HYPER TEXT Transfer Protocol(http)

[4]Host Page

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی: سنجش ارتباط تجارت الکترونیک و گسترش بیمه الکترونیک

ب ) اهداف فرعی :

– ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات قبل از فروش بیمه( اطلاع رسانی، فرآیند مقدمات فروش، ارائه مشاوره و…)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ـ ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات فروش بیمه(فرآیند فروش، مدیریت صدور داده­های بیمه­گر، صدور داده­ها )

ـ ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات پس از فروش بیمه(ارتباط و مشاوره پس از صدور، ادعای خسارت، مطالعه خسارت و…)

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک با گسترش صنعت بیمه ایران در شعب گیلان با فرمت ورد