مطالعه ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک با گسترش صنعت بیمه ایران در شعب گیلان

) بهره گیری از تجارت الکترونیکی حرکتی به سوی اقتصاد دیجیتالی:

یکی از موضوعات قابل توجه سازمان ها این می باشد که چگونه اجزای مورد نیاز برای حرکت  به سوی اقتصاد دیجیتالی و بهره گیری از منافع مزیت رقابتی تجارت الکترونیکی را به کار گیرند. در این مرحله بایستی شبکه های ارتباطی را به عنوان بخشی از زیر ساخت های مورد نیاز مورد توجه قرار دهند، زیرا که قسمت اعظم     فعالیت های تجارت الکترونیکی از طریق ارتباط رایانه ها با شبکه اینترنت و اینترانت انجام می شود.

از بنگاه ها یک درگاه یا پرتال شرکتی را به کار می گیرند که این درگاه شبکه ای مشتریان، کارکنان و شرکای تجاری به مقصود دست یابی به اطلاعات و برقراری ارتباط با بنگاه می باشد.

به کارگیری اینترانت، اکسترانت و اینترنت توسط بنگاه ها یکی از راه های حرکت به سوی اقتصاد دیجیتالی می باشد که امکان انجام فعالیت های مختلف تجارت الکترونیکی را به بنگاه می دهد. جدول 2-1 مقایسه ای بین شرکت های سنتی و شرکت های دیجیتالی را ارائه می دهد. (همان منبع،ص66).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

برای فهم تجارت الکترونیکی و تاثیر آن بر سازمان ها، خاطر نشان می گردد که محیط های کسب و کار امروزی برای پاسخگویی بیشتر تحت فشار بوده و تجارت الکترونیکی دارای تأثیر بالقوه ای در پشتیبانی از این مسئولیت ها و پاسخگویی ها می باشد. عوامل فنی، اجتماعی، قانونی و اقتصادی در محیط الکترونیکی رقابت را در محیط های کسب و کار افزایش داده اند. به نحوی که نتیجه این رقابت افزایش قدرت مصرف کنندگان و مشتریان می باشد. این عوامل محیطی می توانند تغییرات سریعی را در سازمان ایجاد کنند، به عنوان مثال جانز استرانگ[1] مدیر شرکت هواپیمایی کوآنتاس بر این باور می باشد که:

«درسی که ما یاد می گیریم این می باشد که چگونه بعضی چیزها می توانند تغییرکنند و شما مجبور هستید که در جایگاه هایی که تقاضا بیش از حد می باشد، تغییرات سریع و زیادی را ایجاد کنید» شرکت ها نیاز به عکس العمل سریع پیش روی معضلات و فرصت ها دارند که این ناشی از وجود محیط جدید کسب و کار می باشد. شکل (2-1) ارتباط بین فشارهای کسب و کار و پاسخگویی های سازمان و تأثیر تجارت الکترونیکی را نشان      می دهد. (معمار نژاد، 1387، ص 58).

[1] John Strong

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی: سنجش ارتباط تجارت الکترونیک و گسترش بیمه الکترونیک

ب ) اهداف فرعی :

– ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات قبل از فروش بیمه( اطلاع رسانی، فرآیند مقدمات فروش، ارائه مشاوره و…)

ـ ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات فروش بیمه(فرآیند فروش، مدیریت صدور داده­های بیمه­گر، صدور داده­ها )

ـ ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه ایران و فرآیند خدمات پس از فروش بیمه(ارتباط و مشاوره پس از صدور، ادعای خسارت، مطالعه خسارت و…)

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه ارتباط کاربرد تجارت الکترونیک با گسترش صنعت بیمه ایران در شعب گیلان با فرمت ورد